Trpím nebo netrpím poruchou příjmu potravy? Sledujte několik signálů

S poruchami příjmu potravy se zejména v posledních letech setkáváme poměrně běžně. Hlavně v poslední době se všechno točí kolem hubených slečen a štíhlosti, i když je pravdou, že módní průmysl dává šanci také boubelkám, aby se ukázalo, že štíhlá postava není všechno. Jenže řada žen zkrátka stále prahne po dokonalé postavě, proto se dnes a denně snaží nejíst nebo držet různé diety, aby vysněné figury dosáhla. Kult štíhlosti nebo také přehnaná sebekontrola, která vzniká z důvodu touhy po dostatečném sebevědomí a štíhlé postavě, jsou jedny z důvodů, proč dochází k poruchám příjmu potravy.  

Poruchami příjmu potravy se myslí například dvě velice známá onemocnění, a to anorexie a bulimie. Zatímco někteří znají nemoci velice důvěrně, jiní se s onemocněním ještě nesetkali. Pokud máte pocit, že se poruchy příjmu potravy týkají i vás, sledujte své tělo a několik signálů, které na nemoc upozorňují. 

Signály, které vás upozorní na poruchu příjmu potravy 

  • Poruchy příjmu potravy se týkají těch, kteří drží věčně různé diety. Ty nejen, že nepomáhají při hubnutí, zároveň tělu a zdraví obecně velice škodí 
  • Možná vás trápí porucha příjmu potravy, pakliže pociťujete vinu ve spojení s jídlem. Pokud se viníte za každý snězený kus dortu nebo zmrzlinu, je něco špatně.  
  • Poruchami příjmu potravy také velmi často trápí lidi, kteří jsou důslednými extrémisty ve stravování. Jsou tedy přísnými vegany, vegetariány, frutariány a podobnými jedinci.  
  • Trápí vás deprese nebo úzkost e spojení s jídlem? Mění se vám ve spojení s jídlem nálada? Možná se porucha příjmu potravy týká i vás.  
  • Poruchy příjmu potravy velice často dostihnou i jedince, kteří začínají čím dál víc pít kávu, kolu nebo jiné energetické drinky z důvodu, že nemají dostatek energie z jídla. Potřebují energii tedy někdy dodat.