Vinylové podlahy a jejich zátěže. Co jednotlivé třídy zátěže znamenají?
Uvažujete nad tím, že si do svého domova pořídíte zbrusu nové podlahy? Ty staré jsou už poškozené, navíc se nehodí do vašeho moderního příbytku? Pokud patříte k lidem, kteří zvažují takzvané vinylové podlahy, můžete se setkat s třídami zátěže těchto podlah. Jenže co která třída znamená?
V současné době jsou vinylové podlahy velice oblíbené a atraktivní. Jsou vhodné pro alergiky, skvěle vypadají, dokonce se snadno opravují, i když k poškození moc nedochází, jsou vysoce odolné vůči poškození. Kromě toho jsou ekonomicky výhodné, jejich pořizovací cena není příliš vysoká. I to je důvod, proč si je lidé volí nejen do svých domovů, ale také lídři do svého podniku.
Jak jsme zmínili, v souvislosti s výběrem vinylových podlah se můžete setkat s různými třídami jejich zátěže. Nabízí se otázka, co to vlastně znamená, co jsou to třídy zátěže u podlah z vinylu?
Dávejte si pozor na to, jakou třídu si zvolíte
Při výběru vinylové podlahy se na třídu zátěže opravdu musíte dívat přednostně. Pokud zvolíte do bytu podlahu s vyšší zátěží, nic se nestane, pokud však zvolíte podlahu z vinylu s nižší zátěží a položíte ji do výrobních prostor, problém je na světě.
Třídy zátěže podlah z vinylu
Existuje několik tříd. Setkat se můžete s vinylovými podlahami s označením 21-23, což jsou podlahy vhodné pro obytné prostory s nízkým zatížením. Poté existují třídy zátěže 31-34, což jsou podlahové krytiny, které se hodí hlavně pro bytové a taky pro komerční prostory. A taky je tu třetí skupina, a to třída zátěže s označením 41-43. Tyto podlahy jsou extrémně odolné, jsou speciálně vyrobené hlavně pro provoz s vysokým zatížením. Hodí se do průmyslových a taky výrobních výstaveb, uplatnění si najdou v bytových a komerčních prostorech.
Obecně však platí, že čím bude hodnota třídy zátěže vyšší, tím je podlaha vhodnější pro větší zatížení.