Borová voda nejen na zánět spojivek. K čemu dalšímu se používá?
Oči jsou něco, o co bychom měli neustále pečovat. Jedná se o část těla, s níž je náš život opět o něco jednodušší, krásnější a okouzlující. Když se tedy dostaví nějaká nemoc očí, neměli bychom ji podceňovat, protože nemoci mohou být zrádné a mohou způsobit trvalé poškození očí, o což samozřejmě nikdo nestojí. Pokud patříte k lidem, kteří nosí kontaktní čočky, o své oči musíte pečovat mnohem více a nesmíte podceňovat mnohé příznaky nemocí, které oči trápí. Když se například dostaví zánět spojivek, který je velmi, velmi nebezpečný, je třeba navštívit lékaře nebo je ještě možnost zkusit to s domácími léky, jako je světlík lékařský nebo například borová voda.
Konkrétně borová voda je hotový zázrak. Bohužel je k dostání v lékárnách ve stále menším množství. Znát ji můžete ještě pod názvem “kyselina boritá”, která se využívá především na oční infekce. Má však i mnoho jiných léčebných účinků.
Co je to kyselina boritá?
Jelikož pro mnohé z nás může být borová voda neboli kyselina boritý zcela nový název, na který se náhodou narazilo, je třeba říct, co to vlastně kyselina boritá je. Kyselina boritá je anorganická kyselina. Ve své čisté podobě se jedná o bílou krystalickou látku, která se ve vodných roztocích dokáže chovat jako slabá kyselina.
Jak jsme zmínili, využívá se zejména v očním lékařství. Dokáže ulevit očím tehdy, kdy je trápí zánět spojivek nebo jiné nepříjemné zdravotní potíže.
Nejen v očním lékařství
Kromě očního lékařství se borová voda využívá i v jiných odvětvích. Například pomáhá proti hnilobám, plísním nebo houbám, jež se vyskytují na dřevě. Stejně tak dokáže odpudit nepříjemný hmyz, jako jsou mravenci nebo švábi.
Je velmi zajímavé, že kyselina boritá dokáže zbarvit plamen ohně do zelené barvy, proto mnohdy bývá součástí pyrotechnických experimentů. Hojně se používá i při přípravě ohňostrojů.