Jak docílit toho, že květina nebude suchá ani přelitá?
Květiny jsou nedílnou součástí domácností. Dokážou ji rozjasnit, rozzářit a samozřejmě jí dodají potřebnou útulnost. Pokud patříte k lidem, kteří květiny milují, určitě víte, jak se o ně správně starat. Než jste se však naučili o ně starat, určitě jste je přelévali nebo naopak jste je zalévat zapomínali. Pokud patříte k začátečníkům, poradíme vám, jak se takové situaci vyhnout.
Člověk by si řekl, že květinu nelze přelít. Jenže to je samozřejmě omyl. Je to velice častá chyba, které se dopouští nejeden majitel pokojových rostlin. Když se stane, že se květina přelije, dává to znát, a to tak, že začnou žloutnout listy, jež následně opadávají. Abyste opadávající květině zabránili, doporučujeme ji před každým zaléváním zkontrolovat. Jak?
Pomocníkem bude obyčejná palička
Existují dva tipy zahrádkářů. Jedním typem jsou lidé, kteří květinu zapomínají zalévat, tudíž usychá. Druhou skupinou jsou ti, kteří květinu tak moc a často zalévají, že jim naopak uhnívá a plesniví. Nyní se zaměřme na tu druhou skupinu, o první si řekneme následovně.
Abyste předcházeli přelití, které je pro květinu doslovným zabijákem, doporučujeme si vzít na pomoc obyčejnou paličku nebo párátko. Ať už sáhněte po čemkoliv, dříve, než květinu zalijete, paličku zapíchněte do hlíny. I když se na první pohled může zdát, že je květina suchá, nemusí to tak být. Když je po vytažení palička od hlíny, znamená to, že v hlíně je ještě dostatek vody, proto zalévání odložte o den či dva. Teprve až se na paličce neuchytí hlína, je čas květinu zalít.
Tímto fíglem snadno předejdete přelití květiny.
Kdy se má květina zalévat?
Nyní se zaměřme na první skupinu, a sice na ty, kteří květiny zapomínají zalévat. Pro ně fígl bohužel nemáme, pomoct mohou jedině připomínky v telefonu nebo poznámky v diáři. Pokud i tak zapomínáte, raději si pořiďte stálezelené rostliny, které nejsou tak náročné. Nevadí jim, když je zalijete za čtrnáct dní.