Těhotným ženám pomáhají s bolestmi zad i bříška moderní tejpy

Bolesti beder, otoky nohou i rukou, bolesti rostoucího bříška. To jsou obtíže, které dobře zná velká většina nastávajících maminek, a to zejména v pozdějších fázích těhotenství. Ne každá přitom ví, že příjemnou úlevu od bolestí bez léků i zákroků nabízí fyzioterapeutická metoda tejpování, která využívá aplikaci speciálních pásek k uvolnění i zpevnění svalů. Tuto metodu využívají zdravotníci u pacientů s ortopedickými obtížemi, u sportovců, ale stále častěji i u těhotných žen a žen po porodu, u kterých se těší skvělým výsledkům. 

Kde se využívají tejpy 

Těhotné ženy nejčastěji využívají tejpování zad – ať už v oblasti hrudní či bederní páteře, a břicha. Drtivá většina z nich pak pociťuje okamžitou úlevu a tejpy si chválí. Hlavní výhodou tejpů je totiž účinnost po dobu několika dní a nulové omezení pro nastávající maminky. Tejpy fungují bez námahy a bez bolesti čtyřiadvacet hodin denně, neobsahují žádná léčiva, která by mohla negativně ovlivnit těhotenství, a maminky o nich prakticky ani neví. Tejpy přitom podpoří regeneraci svalů, zpevní páteř či vybrané tělesné partie a účinně pomáhají od bolestí, které jsou pro období těhotenství typické.   

Na co si dát pozor 

Největším rizikem je neodborná aplikace tejpů. Špatně nalepený tejp totiž nebude fungovat a v horším případě může obtíže dokonce ještě zhoršit nebo k nim přidružit jiné. Zejména v těhotenství by se proto ženy měly svěřovat výhradně do rukou odborníků, kteří vědí nejen kam přesně tejp umístit, ale i jakým způsobem jej účinně nalepit.  

Tejpování je zároveň vhodné pouze na neporaněné kůži bez jizev, ran, bradavic či ekzému. Zároveň tejpování není vhodné u pacientů s cukrovkou či s onemocněním cév a srdce. V těhotenství je tejpování doporučováno ve druhém a třetím trimestru.