Jak předcházet kocovině a co dělat, když stejně udeří

Jednou za čas si svou hlavu chce resetovat opravdu každý. Jenže málokdo si v době, kdy popíjí jeden drink za druhým, uvědomuje, že ho ráno může postihnout pořádná kocovina. Samozřejmě existuje několik možností, jak kocovině předcházet, ale tou nejlepší možností je zkrátka nepít. Pokud se budeme alkoholu vyhýbat, najednou nás nebude sužovat kocovina ani si na alkoholu nevypěstujeme závislost. Pojďme si však zodpovědět druhou otázku, a sice co dělat, když kocovina udeří po propitém večírku. 

Kocovina je jakousi odplatou za naši propitou, protančenou noc. Zatímco někteří už vědí, jak na ni, jelikož si už s kocovinou potykali, jiní si nejsou tak úplně jistí tím, jak na ni. Pomocníkem vám však bude v této chvíli obyčejnou okurka. 

Okurka na kocovinu

I když okurku používáte jen jako přílohu k obědu nebo do salátů, měli byste znát její další využití. Nedávno bylo totiž zjištěno, že okurka je skvělým pomocníkem při kocovině. Obsahuje totiž až šestadevadesát procent vody a velké množství draslíku, jenž je známý tím, že odvodňuje organismus člověka. 

Co s okurkou dělat?

Po kocovině se musí dělat jediné, a sice hodně pít a normálně jíst. Obě povinnosti okurka zastane na jedničku. Nejen, že vás okurka zbaví kocoviny, ale také vám pomůže vyplavit písek z ledvin nebo rozpustí kaménky v moči. 

Pokud jste se probudili s vaky pod očima, po přiložení okurky vaky i kruhy pod očima naprosto zmizí. Stejně tak splasknou otoky, které se mohou na obličeji objevit. 

Okurka plná toho, co tělo potřebuje

Okurka však neobsahuje jenom zmiňovaný draslík a hodně vody, obsahuje mimo jiné i celu řadu vitaminů a minerálních látek, k nimž patří například křemík, síra, také sodík nebo fosfor a zinek. Mimo jiné se v okurce nachází kobalt, mangan, chrom či cenný vitamin B12. 

K dalším účinkům okurky patří léčení revmatismu nebo zlepšení stavu svalů.