Je laryngitida nakažlivá?
Každého člověka může trápit celá řada nemocí. Ať už se pyšníte jakkoli pevnou imunitou, i vás může napadnout nějaká nemoc, kterou je nutné rychle a efektivně vyléčit. Bohužel mnoho lidí prvotní příznaky později sebevíc vážné nemoci zanedbává a pak se diví tomu, proč léčba trvá tak strašně dlouho. Na pozoru bychom měli být zejména tehdy, kdy nás trápí bolesti v krku, kdy se kašlem až dusíme nebo když nás v krku nepříjemně pálí. To je symbol toho, že se do našeho krku dostal nějaký bacil, který však může být doprovázen zánětlivým onemocněním, jež se nazývá laryngitida.
O laryngitidě jste jistě slyšeli. Jedná se o zánětlivé onemocnění, které nikdy nechodí samo. Vždycky doprovází jiný nebezpečný bacil nebo virózu, která se do těla dostane například proto, že se málo oblékáme nebo že náš imunitní systém není v tak skvělé formě, v jaké se domníváme, že je.
Pokud vás zajímají příznaky této nebezpečné nemoci, již jsme je okrajově vyjmenovali. K typickým příznakům se řadí například zmiňované nepříjemné pálení v krku, pocit sucha v ústech, chrapot či následné bezhlasí, dále také pískot nebo případně dušení a štěkavý kašel, který je již nepřehlédnutelný.
Je laryngitida nakažlivá?
Jelikož se jedná o onemocnění, které napadá lidi každého věku či které napadá dokonce i psí čtyřnohé přátele, mnohé z nás zajímá, jestli se jedná o nakažlivé onemocnění či nikoli. Jelikož se jedná o onemocnění, které nikdy nechodí samo, nejedná se o nakažlivé onemocnění. Nakažlivá je pouze ta viróza nebo bacil, k němuž se později laryngitida přidala.
Jak se laryngitida léčí?
Laryngitidu lze rozdělit na dvě skupiny, a sice na laryngitidu chronickou a na laryngitidu akutní. Zatímco chronická se léčí běžnými kapkami na kašel (vždy se musí zlikvidovat právě bacil, který pro laryngitidu přichystal místo v hrtanu), akutní laryngitida se léčí už jinak, a sice antibiotiky či případně kortikoidy.