Malta: vše, co byste měli vědět 

Nádherné místo ve vodách Středozemního moře, které svým návštěvníkům nabízí krásné subtropické počasí, křišťálově modré moře a výborné podmínky pro potápění díky skalnatým břehům. Hlavním městem malty je Valletta, která je také nejvíce navštěvovaná, a to hlavně díky svému historickému jádru, které je od roku 1980 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Valletta samotná dostala díky místním obyvatelům svoji přezdívku a to „město paláců“. 

Úřední jazyk Malty 

Mnozí se domnívají, že hlavní jazyk je anglický, což je částečný omyl. Úředním jazykem je Anglický jazyk ale i Maltština, která je semitským jazykem s románskými a arabskými prvky. Anglický jazyk, červené telefonní budky a jízda vlevo jsou připsány díky britskému osídlení. 

Volný čas na Maltě 

Svůj volný čas zde jde trávit různorodě. Spousta místních pánů tráví svůj volný čas rybolovem. Rybolov je oblíbeným koníčkem mnoha obyvatel ostrova a často se mu věnují celé rodiny. S tím souvisí také rybí trh, který bývá každou neděli v hlavním rybářským přístavu Malty – Marsaxlokk. V období od listopadu do května je velmi populární pěší turistika stejně jako cyklistika. Malta je celá obsetá úzkými a malými cestičkami. Pro movitější je zde velmi oblíbený golf. Maltský královský golfový klub patří mezi vyhlášené, tráví zde svá tréninková soustředění i čeští golfisté. V neposlední řadě je fotbal na Maltě stejnou vášní jako v Itálii. 

Místní kuchyně 

Maltskou kuchyni převážně ovlivňuje středomořská strava – ryby (díky místní vášni k rybolovu). Můžeme zde však nalézt vlivy italské, britské, čínské a indické. Maltská rybí specialita je lampuka, která je označována jako dolphin fish. 

Měna na Maltě 

V roce 2008 přijala Malta euro a tím se stala jedním ze států eurozóny. Ceny na Maltě logicky rostou s přicházející sezónou a obecně jsou vyšší než u nás v České republice. Co se týka potraviny v supermarketech, tak ty nakoupíte za podobné částky jako u nás. Skoro všude zde platí pravidlo spropitného ve výši 10 % z celé útraty. Na spropitné čekají číšníci, vrátní a portýři, naopak pevné taxy bez spropitného drží taxikáři. Smlouvat se dá pouze na tržištích pod širým nebem.