Tři druhy květin, které se hodí na podzimní okenní parapet
Jelikož už do Česka přišly podzimní mrazíky, je třeba sundat krásné muškáty nebo jiné typicky letní květiny z okenních parapetů. Říjen je ideální doba na jejich přezimování, je to však zároveň poslední možnost. Listopad je už bohužel pro květiny nebezpečný, tedy ne pro všechny. To, že musíte sundat z okenních parapetů okrasné květiny, neznamená, že během zimy či případně do adventu musí být okenní parapety prázdné. Je možné je vyplnit jinými květinami, které jsou vůči podzimním mrazíkům odolné. Jaké květiny to jsou?
Sundali jste muškáty z okenních parapetů a nyní přemýšlíte, co je nahradí? Nemusíte dlouho pátrat na internetu, přinášíme rovnou tři různé rostliny, kterými své okenní parapety můžete vyplnit. Jaké druhy rostlin to jsou?
1) Vřesy
Kdo by nemiloval vřesy. Jsou to typicky podzimní květiny, které mají růžovou, někdy bílou a někdy až nazelenalou barvu. Nejsou nijak náročné, potřebují jen kyselejší půdu s pH 6. Zálivky nepotřebují tolik, zkrátka jim stačí čerstvý vzduch.
Do truhlíku se obvykle aranžují vřesy různých druhů, aby dekorace na okenním parapetu byla doslova kouzelná, také pestrá.
2) Chryzantémy
Chryzantémy se označují za královny podzimu. V současné době se kupují proto, aby se jimi ozdobily hroby našich zesnulých blízkých, ale také je možné je nasadit do truhlíků a ozdobit tak své okenní parapety. Chryzantémy přežijí první podzimní mrazíky, bohužel s příchodem zimních mrazíků už si neporadí.
3) Okrasné zelí
Okrasné zelí je zvláštní v tom, že se zbarvuje společně s klesající teplotou. Čím víc zima bude, tím barevnější dekorací okrasné zelí bude. A navíc vydrží celou dlouhou zimu. Ke svému životu zelí nepotřebuje skoro nic.
Upozorňujeme však na to, že by se nemělo jíst. Okrasné zelí je skutečně jen na okrasu, má totiž velmi nahořklou chuť. Nezničte si tedy své chuťové pohárky a raději s okrasným zelím jen ozdobte svá okna.